середа, 10 лютого 2016 р.

Тема.  «Великі права маленької дитини»
Мета.  Закріпити і розширити знання дітей про їхні права.
            Вчити розуміти зміст казки, яка характеризує порушення прав
                                                                                                            дитини.     
             Розвивати прагнення до високої самооцінки, відчуття цілі, мрії.
            Сприяти розвиткові уміння робити правильний вибір,
                                                              швидко орієнтуватися у складній ситуації.
            Виховувати почуття власної гідності, впевненість у собі.
            Продовжувати вчити протистояти злу, творити добро.
Обладнання.  Ілюстрації до казки «Золотий ключик», плакат «Права дитини»,
             Інструменти для гри: «Кому що потрібно для роботи?»,
             Костюми Буратіно, лисиці Аліси, кота Базіліо. 
Попередня робота.  Читання казки О.Толстого «Золотий ключик»;
                    ознайомлення із засадами Конвенції про права дитини,
                                                                                  знаками – символами;
                    вивчення приказок.
                                        Хід заняття
(діти стають півколом біля стенду, на якому знаходяться ілюстрації до казки «Золотий ключик»)
Вихователь. Діти, ми сьогодні з вами продовжимо ознайомлення із засадами Конвенції про права дитини.
                    (стукіт у двері, заходить Буратіно)
Буратіно. Добрий день! Ви впізнали мене? А ви знаєте, скільки страшних пригод зі мною трапилося?
    (діти показують ілюстрації і розповідають про пригоди Буратіно)
Вихователь. Що б ви сказали цим лиходіям, коли б зустріли їх?
Учень. Згідно з засадами Конвенції, вони не мали права зневажати і кривдити Буратіно.
Вихователь. Хто з вас може показати відповідний знак-символ?........
Буратіно. А ви пригадуєте, хто допоміг мені?
Учень. Тобі допоміг пудель Артемон і дівчинка з блакитним волоссям Мальвіна. Вони викликали лікарів, бо кожна дитина має право на медичну допомогу.
                 (діти показують знак – символ)
Дидактична гра: «На прийом до лікаря»
Мета. Закріпити знання дітей про право: всі діти мають право на медичну допомогу.
            Розширити знання дітей про те, що поліклініка існує для прийому людей різними
            лікарями-спеціалістами. За допомогою картинок уточнити назви професій лікарів,
            вправляти в умінні оцінювати стан свого здоров`я.
            вчити відповідати за збереження свого здоров`я.
Обладнання. Набір картинок про професії лікарів-спеціалістів: хірург, лор, окуліст, стоматолог, терапевт,….

                                            Хід гри
Дитина вибирає лікаря-спеціаліста, який може надати допомогу при певній хворобі. Пояснює свої дії.
Вихователь. (пропонує дітям сісти за столи)
                        А яка мрія була у Буратіно?..................................
                       А яку приказку про мрію ви знаєте?
Учень.   Є мрія – здійсни.    Немає мрії – знайди.
Вихователь.  А що треба, щоб мрія здійснилася?
Діти. Треба багато працювати, бути наполегливим.
Вихователь.  Які приказки про працю ви знаєте?
Діти.  – Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.
-         Роботящі руки гори вернуть.
-         Без труда, нема плода.
-         Бджола мала, а й та працює.
Вихователь. Діти, відповідно до Конвенції, ви маєте право на отримання освіти. Познайомимося з новим знаком-символом.
Учень.     Всім відомо, що без школи,
                  Без знань, що мусиш ти набуть,
                 Не станеш у житті ніколи
                Тим, ким з дитинства мрієш буть.
Вихователь.  А які приказки про навчання ви знаєте?
Діти.              – За науку цілуй батька й неньку у руку.
-         Наука у ліс не заведе, а з лісу виведе.
-         Доброго вчиться завжди знадобиться.
Вихователь.  Щоб мрія здійснилася, треба знати свої сильні сторони. Зараз проведемо вправу   : «Назви свої сильні сторони і свою мрію»  .
Учень.  Я сильний, сміливий, розумний. Мрію стати військовим, захищати нашу батьківщину.
Учениця.  За вдачею я лагідна, ніжна, дуже люблю дітей. Мрію стати
                   вчителем.
Вихователь.  Чудові професії ви хочете собі обрати.
     Намалюємо малюнки:  «Я у майбутньому»
Фізкультхвилинка.             Трішки ми попрацювали,
                                                 Наші сили підупали.
                                                 Отже, слід нам відпочити,
                                                Знову сили відновити.                                          (Звучить музика з фільму «Золотий ключик». Заходять лисиця Аліса, кіт Базіліо)
Лисиця.  Нарешті ми тебе знайшли, розумний, багатий Буратіно. Навіщо тобі працювати, навчатися?
Кіт.  Від тої науки я тільки осліп.
Лисиця.  Для тебе, Буратіно, гарна новина. У старому лісі, на галявині, є великий дуб. Якщо вночі ти покладеш гроші і скажеш чарівні слова, то на ранок на дубі виростуть золоті монети.
Кіт. Поспішай з нами, Буратіно. Враз розбагатієш.
Буратіно.  Діти, а чи можна їм вірити?
          Діти переконують Буратіно не слухати пройдисвітів.
Лисиця. Тоді ми заберемо Буратіно силою.
        Хапають за руки буратіно і тягнуть за собою.
Вихователь.  Всі на захист Буратіно!
Діти.   1. Викликати по телефону міліцію за номером  102.
            2. Рятівників за номером  101.
            3. Медичну допомогу за номером  103.
            4. (підходить до телефону)  Набирає номер і повідомляє свою адресу,
                 розповідає, що трапилося.
З`являється міліція, рятівники, медики.
Міліціонер.  (кричить) здавайтеся, злодії. Ви оточені. Відпустіть Буратіно!
                     Відпускають.
Буратіно.  Дякую, діти, що допомогли мені. Тепер я знаю свої права, буду навчатися і ніхто мене не скривдить.
Вихователь. Діти, ми сьогодні говорили про права дитини. Давайте перелічимо їх………  Молодці! Права треба знати і вміти ними користуватися в житті.
Учень.   Казав мій тато, в Україні
                Всі права дають дитині,
                Щоб зростали здоровенькі
               Громадяни України - неньки.

Немає коментарів:

Дописати коментар